Instagram Babycap
KUP ONLINE      ROSSMANN      DOZ      Apteka Gemini      Lek24

Jak walczyć z katarem?
SKLEP ONLINE


ROSSMANN


Apteka Gemini


Katar to w potocznym rozumieniu nieżyt nosa, zapalenie błony śluzowej nosa — choroba wywoływana głównie przez wirusy. Pojawienie się kataru, czyli wodnistej (surowiczej) albo śluzowej wydzieliny z nosa, to reakcja obronna systemu odpornościowego – organizm chce się pozbyć niechcianych wirusów.

Niemowlęta nie potrafią oddychać przez usta, tymczasem błona śluzowa dzieci i niemowląt jest szczególnie wrażliwa. Dlatego tak ważne jest dbanie o higienę noska i nawilżanie. Do tego celu możemy używać ampułek soli fizjologicznej lub wody morskiej do nosa.

Do noska dziecka nie można wkładać żadnych przedmiotów, patyczków itp. Możemy w ten sposób uszkodzić błonę śluzową nosa. Jeśli dziecko ma katar, a nie potrafi jeszcze wydmuchiwać noska, trzeba odessać wydzielinę aspiratorem do noska z bezpieczną końcówką. Przed tym zabiegiem warto jednak zastosować wodę morską, która rozrzedzi wydzielinę i ułatwi jej usunięcie. Izotoniczny roztwór wody morskiej Babycap ma bardzo delikatny strumień i nie jest sprzężony gazem. Dzięki czemu dziecko nie czuje dyskomfortu w trakcie stosowania. Bezpieczna konstrukcja aplikatora ułatwia stosowanie produktu w każdej pozycji.