Instagram Babycap
KUP ONLINE      ROSSMANN      DOZ      Apteka Gemini      Lek24

Jak uczyć prawidłowej higieny intymnej?
SKLEP ONLINE


ROSSMANN


Apteka Gemini


W chwili, gdy nasze dziecko zaczyna korzystanie z nocniczka i rozstaje się z pieluszką, jest idealnym momentem na naukę prawidłowej higieny intymnej.

Budowa anatomiczna intymnych części ciała dziewczynki czy chłopca sprawia, że nie łatwo utrzymać higienę. Dziewczynka będzie potrzebowała innych wskazówek rodziców niż chłopiec. Uczymy ją mycia od przodu do tyłu, nie pocierania ręcznikiem, tylko delikatnego osuszania. Nie należy zapominać o oczyszczaniu przestrzeni między wargami sromowymi większymi i mniejszymi. W przypadku chłopca zwykle pod koniec pierwszego roku życia można spróbować niezwykle delikatnie odrobinę zsunąć napletek. Trzeba to robić czystymi rękoma, najlepiej podczas kąpieli i nie na siłę. W późniejszym etapie pozwoli to nam na łatwe zsuwanie napletka i dokładne oczyszczanie z resztek moczu.

Dodatkowo pamiętajmy, że stosowanie żeli do kąpieli czy płynów do mycia może podrażniać delikatne miejsca intymne. Oczywiście nie każde dziecko ma taką wrażliwość, ale jeśli mamy w domu alergika lub dziecko z częstymi infekcjami miejsc intymnych warto wówczas zaopatrzyć się w dedykowany produkt tylko do mycia tych okolic. Naturalne, delikatne i bezzapachowe produkty dobrze oczyszczą, a dodatkowo w przypadku dziewczynki lekko nawilżą, a u chłopca zabezpieczą miejsca intymne przed podrażnieniami.